
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Resistance | 10 GΩ |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 76.997305 mg |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 10 |
| Slew Rate | 3 V/µs |
| Operating Supply Current | 330 µA |
| -3db Bandwidth | 10 MHz |
| Input Bias Current | 5 nA |
| Quiescent Current | 1.1 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Settling Time | 2.55 µs |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 325 µV |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 106.02 dB |
| Input Voltage Noise Density | 13 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | PGA |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$3.70419
Ext.Price$3.70419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.70419 | $3.70419 |
| 10 | $2.84132 | $28.41320 |
| 25 | $2.69926 | $67.48150 |
| 50 | $2.56430 | $128.21500 |
| 100 | $2.43609 | $243.60900 |
| 300 | $2.31429 | $694.28700 |
| 500 | $2.19858 | $1099.29000 |
| 1000 | $2.08869 | $2088.69000 |
